30 januari 1944- 30 januari 2019 Herdenking Razzia op de kerken in Aalten.

Woensdag 30 januari 2019 is het 75 jaar geleden dat in Aalten een tragedie plaatsvond. Op zondag 30 januari 1944 had de Duitse bezetter een razzia voorbereid op de kerken van Aalten

Er werd jacht gemaakt op jonge mannen. Twee kerken waren op tijd gewaarschuwd maar 48 mannen werden na de dienst van de Christelijk Gereformeerde Kerk en de Gereformeerde Westerkerk opgepakt en afgevoerd naar de koepelgevangenis in Arnhem en kampen.

Een aantal mannen is door de barre oorlogsomstandigheden of ontberingen in de kampen overleden. De mannen die het overleefden droegen de gevolgen hun leven lang en ook in de families en de gemeenschap van Aalten sloeg de gebeurtenis een grote wond.

Het Nationaal Onderduikmuseum zal in 2019 bijzondere aandacht besteden aan deze ingrijpende gebeurtenis. Op woensdag 30 januari 2019 vindt er in de Ooster-kerk te Aalten een herdenkingsbijeenkomst plaats. De aanvang van deze dienst is 15 uur, inloop vanaf 14.30 uur. Tijdens deze herdenking wordt aan de hand van het thema: “Geloof en onderduik” ingegaan op de houding van de mensen in hun relatie tot het geloof en opstelling tegen het nazidom. Naast genodigden en nabestaanden is deze bijeenkomst ook voor andere belangstellenden toegankelijk.
Medio september 2019 wordt er een expositie geopend. Aan de hand van verhalen, foto’s, filmfragmenten, documentatie en kunstzinnige uiting wordt ingegaan op de razzia en de gevolgen daarvan. Ook hierbij zal de link naar het heden aandacht krijgen.

Nationaal Onderduik Museum Aalten
Markt 12-14-16
telefoon: 0543-471 797
mail: info@onderduikmuseum.nl


Zie voor de meest recente informatie: www.nationaalonderduikmuseum.nl en volg ons op Facebook 

Praktische informatie

Woensdag 30 januari 2019 vanaf 15:00

Oosterkerkstraat Model.NdtrcItem.HouseNumber
7121 BA, Aalten